mistrovství České republiky

V pátek 5. 4. 2024 jsme vyrazili na mistrovství ČR v závodu hasičské všestrannosti a brannosti ve Vlašimi v kategorii smíšeného dorostu. Tento postup jsme si zajistili 4. 11. 2023 na krajském kole ve Vracově, kde naši dorostenci vybojovali neskutečné první místo.

Na závody jsme vyrazili již v pátek, abychom se přiblížili k Vlašimi co nejvíce a mohli jsme zde i přespat. Na místě jsme ještě doladili vědomosti, protrénovali uzly, mapové značky, požární ochranu, první pomoc…

Ráno s úsměvem a odpočatí jsme nastoupili na nástup družstev. Konkurence byla opravdu veliká a závodili ti nejlepší z nejlepších z celé České republiky. Útočili jsme na ty nejvyšší příčky, avšak nervozita zapracovala a pár chyb rozhodlo. Každá chybička pro nás byla trestnou minutou, a to bylo bohužel rozhodující. Na prvním MČR tohoto závodu jsme skončili na 17. místě (ze 30ti). I tak je to pro nás velký úspěch a příští rok snad přijedeme ještě silnější a budeme bojovat znovu jako lvi!

Nemáme se za co stydět a jsme hrdí, že jsme reprezentovali Jihomoravský kraj.