první výjezd jednotky a školení první pomoci

17. únor se zapíše do dějin, jednalo se o první ověření naší pohotovosti a den to byl opravdu náročný a nabitý. Neplánovaně byl naší jednotce krátce po půl 9h ranní vyhlášen požární poplach! Hořela hromada dřeva u Restaurace Sherwood a blízkém lesoparku Akátky. Sešli jsme se ve velkém počtu a velmi dobrém čase a profesionálním hasičům HZS Jihomoravského kraje ze stanice Líšeň jsme pomohli s dohašováním a rozebíráním hromady dřeva.

Odpoledne nás pak čekalo naplánované školení první pomoci od Záchranářů Brno. Školení to bylo velmi zajímavé, náročné a pro nás přínosné. Bylo náročné udržet pozornost, ale nejzajímavější byl však praktický výcvik.

Záchranáři si pro nás připravili 3 realisticky vypadající modelové situace: amputace končetiny motorovou pilou, dopravní nehodu automobilu a chodce a Nalezení a vytáhnutí osob v bezvědomí v zakouřeném prostoru.

Děkujeme, pomohlo nám to! Na jeden den toho bylo až až a věříme, že se všem zúčastněným krásně usínalo s pocitem dobře odvedené práce.