XXXIII. ročník halové pohárové soutěže mladých hasičů XXXI. ročník neoficiálního mistrovství Čech, Moravy, Slezska a Slovenska

Vyrazili jsme s předstihem v pátek 24. února směr Havířov, kde se konala halová pohárová soutěž mladých hasičů a neoficiální mistrovství ČR. Dojeli jsme v pořádku k našim přátelům hasičům do Vratimova, kteří nás u sebe ubytovali a u kterých jsme mohli dvě noci přespat, protože přece jen je Havířov kousek dál od Brna. V pátek byl úkol jasný, museli jsme načerpat síly, abychom to v sobotu vyhráli.

V sobotu na značkách plni sil jsme ze sebe vydali vše. Mladší i starší hasiči i hasičky se snažili na 100% a po celý den věřili, že budou úspěšní. Trenéři i vedoucí je povzbuzovali, na dálku jsme jim všichni drželi palečky.

A jak jsme letos na této největší halovce tedy dopadli? Všechna opatření, všechny dovednosti, všechny tréninky a odříká se zúročili a výsledek se dostavil.

Mladší žáci překvapili nádherným 4. místem.

Starší žáci byli s přehledem nejrychlejší ve všech disciplínách. Bohužel díky malé chybičce a následné penalizaci 10 sekund jim uniknul mistrovský titul. Jsme tedy na úžasném 2. místě a jsme haloví vícemistři ČR a SR!

A v čem se vlastně soutěžilo. Jednalo se soutěž ve štafetě dvojic, dále štafetě 4 x 40 s překážkami a uzlovací soutěž.

Tím letošní sezóna teprve začíná a další úspěchy se dají očekávat.