O nás

Jsme pobočný spolek Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska. Náš sbor nemá zásahovou jednotku, věnujeme se převážně výchově hasičské mládeže a dorostu.

Mladým hasičem se může stát každý chlapec nebo dívka, ve věku 6-18 let. Ať je malý či velký, silný či slabý, tlustý či tenký… v hasičském sportu je místo pro každého, hlavní je nadšení pro věc …to mají všichni naši členové společné. Držíme se hesla – “Jeden za všechny, všichni za jednoho!”

Naše činnost je velmi pestrá, jak uvidíte v kalendáři našich akcí, ale všechno se tam přece jen nevejde.

V rámci výchovy mladých hasičů se u nás děti naučí: spolupráci a jednotě … tedy učíme děti nejen disciplíně, ale také ctíme týmového ducha. Učíme se pomáhat si navzájem, radovat se ze společného týmového vítězství, ale také umět prohrávat a vyrovnat se s vlastními chybami i neúspěchy.

Náplní našich schůzek je také prohlubování sportovních a motorických dovedností (uzlování, atletické disciplíny). Naši malí hasiči se dozvědí spoustu nových informací a znalostí – v rámci získávání jednotlivých hasičských odborností (orientace v mapě, základy ekologie a informatiky, zdravověda…). Samozřejmostí je i poskytnutí první pomoci (všechny děti procházejí zdravotnickým školením a členové našeho týmu jsou opravdu schopni pomoci druhému, když je potřeba).

Za normální situace máme schůzky pro děti jedenkrát týdně rozděleny podle věkových kategorií.
Pro mladší žáky (nar. 2010-2014)
Pro starší žáky (nar. 2009-2006)
Pro dorostence (nar. 2008-2003)
Přípravku (pro děti do 6 let s rodiči) jsme v letošním roce měli v plánu zahájit nově, bohužel to není za této situace možné.

Všechny schůzky jsou kvůli opatřením do odvolání zrušeny. Místo schůzek se můžete nyní zapojit do naší hasičské výzvy HEJBNI KOSTROU, ve které vyhlašujeme dva úkoly k plnění každý týden.