O nás

Jsme pobočný spolek Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska. Náš sbor nemá zásahovou jednotku, věnujeme se převážně výchově hasičské mládeže a dorostu.

Mladým hasičem se může stát každý chlapec nebo dívka, ve věku 6-18 let. Ať je malý či velký, silný či slabý, tlustý či tenký… v hasičském sportu je místo pro každého, hlavní je nadšení pro věc …to mají všichni naši členové společné. Držíme se hesla – “Jeden za všechny, všichni za jednoho!”

Naše činnost je velmi pestrá, jak uvidíte v kalendáři našich akcí, ale všechno se tam přece jen nevejde.

V rámci výchovy mladých hasičů se u nás děti naučí: spolupráci a jednotě … tedy učíme děti nejen disciplíně, ale také ctíme týmového ducha. Učíme se pomáhat si navzájem, radovat se ze společného týmového vítězství, ale také umět prohrávat a vyrovnat se s vlastními chybami i neúspěchy.

Náplní našich schůzek je také prohlubování sportovních a motorických dovedností (uzlování, atletické disciplíny). Naši malí hasiči se dozvědí spoustu nových informací a znalostí – v rámci získávání jednotlivých hasičských odborností (orientace v mapě, základy ekologie a informatiky, zdravověda…). Samozřejmostí je i poskytnutí první pomoci (všechny děti procházejí zdravotnickým školením a členové našeho týmu jsou opravdu schopni pomoci druhému, když je potřeba).

Schůzky pro děti se konají jedenkrát týdně a jsou rozděleny podle věkových kategorií.
Pro mladší žáky (nar. 2011-2015)
Pro starší žáky (nar. 2010-2007)
Pro dorostence (nar. 2007-2004)
Přípravku (pro děti do 6 let s rodiči).

V nové školním roce 2021/2022 budou schůzky probíhat:
Mladší žáci – ve středu 16 – 18 hodin
Starší žáci – v pondělí 17 – 19 hodin anebo ve středu 18 – 20 hodin
Dorostenci – v pondělí 19 – 20 hodin
Přípravka (děti s rodiči) – ve čtvrtek 16:30-18 hodin

Schůzky začínají v týdnu od 30.8. kromě přípravky, ta bude začínat až 9. 9.

Kapacita schůzek je téměř naplněna, ale v případě vašeho zájmu nás prosím kontaktujte, Děkujeme a těšíme se na další společnou sezonu.